PEDIATRICS s.r.o.
MUDr. Eva Košťál Matějková
sestra: Leona Mikešková
Dietní opatření při alergiích

Uvedeno vše, u dětí je třeba se především řídit stravou, která je vhodná pro daný věk.

Nepovolené potraviny:
citrusové plody a exotické ovoce všeho druhu (kiwi, ananas, mango, broskve, fíky, datle), bobulovité ovoce (rybíz, angrešt, maliny, jahody, ostružiny), mošty, ovocné šťávy a sirupy, káva, ovocné čaje, džemy, marmelády, kompoty, všechny ořechy (např. mandle, pistácie), slunečnicová či dýňová semínka, cukr, sladkosti, bonbony, žvýkačky, dorty, zmrzliny, med, javorový sirup, čokoláda, kakao, rajčata, bazalka, rebarbora, zelený hrášek, lékořice, exotické koření (např. vanilka, skořice, kari, muškátová květ i oříšek), vaječný bílek, mléko neupravené pro kojeneckou výživu, krémové sýry, polotovary, nízkokalorické tuky, mražené potraviny, ryby, mořské plody i mořské produkty, uzeniny, maso velkých zvířat, nezralé ovoce, nadměrné množství tučných výrobků, margaríny, kečupy, pudinky, majonézy, konzervované potraviny, potraviny barvené potravinovými barvivy (označeno symbolem „E“ a číslem na potravině), aromata, potraviny s konzervačními látkami, barevné zubní pasty, ústní vody

Povolené potraviny (které zřídka vyvolávají alergické reakce):

Dobré je dietu začít 2 dny: voda, slabý černý čaj,dětské piškoty (u malých dětí a atopického ekzemu bezlepkové), bílé rohlíky bez posypu, pak přidat suché brambory, rýži, po dalších 2 dnech dušené maso výše uvedené, banán, okurku, bílý jogurt, pak dále vybírat z výše uvedeného.
Neužívat žádné doplňky stravy (vitaminy, stopové prvky)
Vysadit veškerou nadbytečnou lokální léčbu - masti a gely proti bolesti, náplasti, desinfekční činidla apod.

V TÝDNU 23.11.- 27.11. ORDINUJEME V OMEZENÉM REŽIMU ! K objednání na prohlídky či očkování používejte prosím email

NADÁLE OŠETŘUJEME PACIENTY VÝHRADNĚ PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ ! ZDRAVOTNÍ STAV VŽDY NEJPRVE KONZULTUJTE PO TELEFONU ČI EMAILU.PROSÍME O DODRŽOVÁNÍ OBJEDNANÉHO ČASU. POKUD SE OPOZDÍTE, MUSÍTE SI SJEDNAT NÁHRADNÍ TERMÍN. REŽIM ORDINACE JE NASTAVENÝ NA PŘÍSNÁ HYGIENICKÁ OPATŘENÍ ! PŘED VSTUPEM DO ORDINACE NASAĎTE SOBĚ I DÍTĚTI ROUŠKU, VYDESINFIKUJTE SI RUCE A OČISTĚTE OBUV. PŘED VSTUPEM VÁM BUDE ZMĚŘENA TEPLOTA. Dodržujte hygienický režim ordinace- pokyny najdete v sekci: AKTUÁLNĚ. Na prohlídky či očkování se objednávejte se nejlépe emailem či telefonicky mezi 12.00-12.30 hod denně. Potvrzení pro zotavovací akce, školky apod. Vám můžeme vystavit s elektronickým podpisem online. Konzultace poskytujeme emailem, telefonicky nebo na skypu: Pediatrics Kolin. NONSTOP LINKY KORONAVIRUS: 724810106 nebo 725191367 nebo 1212. Věnujte prosím pozornost informacím v souboru celkové prohlídky ( viz níže )

Aktuálně
HYGIENICKÉ POKYNY PRO NÁVŠTĚVU ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ:

Hygienický režim ordinace: *k vyšetření se předem objednejte telefonicky nebo emailem *dostavte se včas, pokud se opozdíte, musíte si objednat jiný termín *vstupujte pouze na pokyn sestry či lékaře *objednané dítě doprovází pouze 1 osoba *před vstupem do čekárny a ordinace si zakryjte ústa a nos rouškou či jiným krytím *před vstupem do čekárny a ordinace si vydesinfikujte ruce, taktéž po odchodu *očistěte si řádně boty *do ordinace běžte co nejkratší cestou *před vstupem do čekárny a ordinace si vydesinfikujte ruce, taktéž po odchodu *nedotýkejte se zbytečně povrchů – kliky, nábytek, povrchy dveří, odpadkové koše apod. *vaše dítě držte u sebe, dítě nesmí na nic sahat *ve zdravotnickém zařízení je zakázána konzumace jídla a nápojů *při použití toalet dodržujte základní hygienické zásady *použité jednorázové kapesníky či dětské pleny si odneste ************************************************ ZMĚNA ORDINAČNÍCH HODIN: Dopoledne: prevence 8.30 - 10.30, nemocní 10.30 - 12.00. Úterý a středa ordinujeme ještě odpoledne pro objednané při zachování výše uvedeného hygienického režimu ordinace. Při telefonování buďte,prosím, trpěliví, snažíme se všechny hovory i emaily vyřídit. Kontakty : 321 727 111, 602 556 969 ordinace@pediatrics-kolin.cz RODIČE SE BEZVÝHRADNĚ ŘÍDÍ POKYNY LÉKAŘE NEBO SESTRY !

STYK S COVID-19:

Pokud jste byli v přímém kontaktu s osobou , u které byla potvrzena nákaza Covid 19 nebo jste se setkali s osobou, která je v karanténě NENAVŠTĚVUJTE ORDINACI a neprodleně nás kontaktujte NEJDŘÍVE TELEFONICKY na tel.: 602 556 969 nebo EMAILEM: ordinace@pediatrics-kolin.cz. NONSTOP INFOLINKA KORONAVIRUS: 724 810 106 nebo 725 191 367 nebo 725 191 370 nebo 1212. Aktuální informace najdete na: www.mzcr.cz a www.szu.cz

KARANTÉNA-POKYNY:

Doporučení pro pobyt v karanténě naleznete na webu: www.szu.cz/tema/prevence/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu.

Celkové prohlídky-informace.

Vážení rodiče. Vzhledem k probíhající epidemii Covid 19 jsme zahlceni prací a jsme nuceni odkládat některé pravidelné prohlídky. Postupně budeme toto zpoždění dohánět. Prosím Vás, abyste v případě, že má Vaše dítě jakékoli dlouhodobější obtíže či potřebujete cokoli konzultovat, obraťte se na nás emailem, ozveme se Vám zpět a situaci budeme řešit. Děkujeme.

Ordinační hodiny

Informace o ordinačních hodinách vám podáme telefonicky.

Mapa
mapa